Karīna Beinerte
Valdes priekšsēde
Karīna ir bērnu un pusaudžu psihiatrijas rezidente Modslija Hospitālī (Maudsley Hospital), Lielbritānijā. Viņa ir beigusi Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas Fakultāti un rezidentūru psihiatrijā iziet Londonā.
Karīna ir viena no Diasporas māsu un vecmāšu apvienības iniciatorēm un veidotājām. Viņu interesē latviešu diasporas mediķu iesaiste Latvijas tautsaimniecībā un attīstībā. Karīna aktīvi darbojas arī Latviešu ārstu un zobārstu apvienībā.
2021. gadā Karīna organizēja DiMVA un Latvijas Māsu asociācijas kopīgo konferenci un četru semināru sēriju par līderību un pētniecības nozīmi māsu un vecmāšu profesijās.
Brīvajā laikā Karīnai patīk spēlēt galda spēles, lasīt grāmatas, kā arī aktīvas nodarbes pie dabas.
Inga Grēbere
Valdes vice-priekšsēde un sekretāre
Inga ir reģistrēta pieaugušo aprūpes māsa Anglijā (RGN). Savu māsu diplomu viņa ieguva Liepājas medicīnas skolā, un to papildināja ar bakalaura grādu māsu zinātnē Nortumbrijas univeristātē Ņūkāslā, UK.
Gan Latvijā, gan Lielbritānijā Inga ir guvusi vērtīgu darba pieredzi dažādās specialitātēs. Pašlaik viņa strādā daudzprofilu ambulatorajā nodaļā Spire Healthcare slimnīcā Vašingtonā, UK. Ingai ir plašas zināšanas dažādās māszinības jomās un aktīva interese tās reguāri uzlabot un papildināt. Ingas entuziasms nodrošināt pacientus ar izcilu aprūpi ir tik pat spēcīgs tagad, kā tas bija pirms 20 gadiem, uzsākot savas profesionālās gaitas Liepājas slimnīcā.
Ingai ir liels gods būt par DiMVAS līdzdibinātāju un aktīvu biedru.
Brīvo laiku Inga pavada aktīvi atpūšoties pie dabas, un viņu aizrauj labi krimināldetektīvi.
Ieva Kontrerasa
Grāmatvedis
Ieva ir autorizēta vecmāte un medmāsa Norvēģijā. Viņa strādā Oslo Universitātes slimnīcā (Oslo Universitetssykehus).
Savu vecmātes izglītību viņa ieguva Rīgas 1. medicīnas skolā. Pēdējos septiņpadsmit gadus viņa strādā sieviešu veselības aprūpē Norvēģijā, pārsvarā tas ir darbs ar sievietēm un ģimenēm grūtniecības laikā, dzemdībās un pēcdzemdību periodā. Ievai ir arī Norvēģijā iegūta zīdīšanas speciālista papildizglītība. Neatkarīgi no vecmātes darba, Ievai ir pieredze arī māsu darbā ar geriatrijas un demences pacientiem.
Ieva piedalās darba grupā, kura izstrādā un atjauno Norvēģijas Valsts politikas vadlīnijas par dabīgu dzemdību aprūpi.
Diaporas māsu un vecmāšu apvienībai Ieva pievienojās jau organizācijas dibināšanas laikā. Viņa iestājas par grūtnieču un dzemdētāju tiesībām Latvijā.
Paralēli darbam medicīnā, Ieva nodarbojas ar latviešu valodas, kultūras un nemateriālā mantojuma saglabāšanu un popularizēšanu latviešu diasporā. Viņa ir latviešu valodas un mūzikas skolotāja nedēļas nogales skoliņā Levantes reģionā Spānijā, kā arī diasporas folkloras kopas “Ābolīši” vadītāja. 2021/2022 mācību gadā Ieva iegūst izglītību Latvijas Universitātes Diasporas skolotāju programmā.
Dace Dimza – Jones
Dace ir ieguvusi sabiedrības veselības bakalaura grādu Rīgas Stradiņa universitātē un strādā kā klīnisko pētījumu biznesa attīstības vadītāja Lielbritānijas valsts klīniskās pētniecības institūtā (National Institute for Health Research). Dzīvojot Apvienotajā Karalistē, Dace ir turpinājusi studēt Salfordas Universitātē, un ir ieguvusi maģistra grādu vides un sabiedrības veselībā
Dace ir viena no Diasporas māsu un vecmāšu apvienības iniciatorēm un veidotājām. Viņa ir vadītāja vienai no DiMVA pētniecības darba grupām.
Brīvajā laikā Dacei patīk gatavot ēst, lasīt grāmatas un doties garās pastaigās.
Sandra Gold
Sandra ir hematoloģijas, onkoloģijas un auto cilmes šūnu transplantācijas māsa Southamptonas Slimnīcā (Southampton General Hospital), Lielbritānijā. Viņai ir UKONS (UK Onkology Nursing Society) sertifikāts ķīmijterapijas sniegšanā. Latvijā Sandra ir mācījusies gan Rīgas 3. medicīnas skolā, gan studējusi Rīgas Stradiņa universitātē.
Sandrai ir darba pieredze asinsvadu ķirurģijas nodaļā gan Latvijā, gan Lielbritānijā. Viņa ir strādājusi par māsu gan Ziemeļīrijā, gan Īrijā. Sandrai interesē transkulturālā aprūpe.
Par Diasporas māsu un vecmāšu apvienību Sandra saka tā: DiMVA ir unikāla profesionāla biedrība ārpus Latvijas, un es, kā valdes locekle, vēlos piedalīties tās attīstībā un sev tuvu mērķu realizācijā.
Savu brīvo laiku Sandra mēdz pavadīt garās pastaigās gar jūru, klausoties klasisko mūziku vai skatoties labu kino.
Džuljeta Frolova
Biedrzine
Džuljeta māsas izglītību ieguva Rīgas 5. medicīnas skolā un savu profesionālo karjeru sāka Rīgas Klīniskās universitātes slimnīcā “Gaiļezers”. Papildus māsas profesijai, Džuljeta ieguva arī kosmētiķes kvalifikāciju Rīgas Kosmētikas skolā.
Pēc pārcelšanās uz dzīvi Itālijā, Džuljeta ir strādājusi par māsu – asistentu plastiskās ķirurģijas klīnikā.
Džuljeta ir organizējusi un vadījusi DiMVAs dibināšanas pasākumu. Viņai darbošanās apvienībā dod iespēju iepazīties, sazināties un dalīties profesionālajā pieredzē ar kolēģiem Latvijā un pasaulē, tā sniedz iekšēju izaugsmi, izvirza jaunus mērķus un ceļ pašapziņu.
Brīvajā laikā Džuljeta aizraujas ar aktiermākslu Itālijas latviešu teātrī “Momento ”, kā arī ir aktīvs Latviešu Itālijas un Šveices asociācijas “ALISI” biedrs.
Līga Čaunāne
Līga savu māsas pamatizglītību ir ieguvusi Daugavpils Medicīnas koledžā kā vispārējās aprūpes māsa. Dzīvojot uz strādājot Īrijā, viņa ir turpinājusi pilnveidot un papildināt savas zināšanas studējot gan Limerikas Universitātē (University of Limerick), gan Galvejas universitātē (National University of Ireland, Galway), un ieguvusi māsas-speciālista diplomus pulmonoloģijas pacientu aprūpē un kritisku pacientu aprūpē.
Līga profesionālās gaitas uzsāka Preiļu slimnīcā, kur strādāja par māsu gan terapijas, gan uzņemšanas nodaļās. Pārceļoties uz dzīvi Īrijā, Līga sāka strādāt Limerikas Universitātes slimnīcā (University Hospital Limerick), sākumā vispārējās aprūpes terapijas nodaļā, tad intensīvās terapijas nodaļā, bet kopš 2019. gada un pašlaik strādā kā māsa-speciālists pulmonoloģijas pacientu aprūpē.
Līga aktīvi piedalās organizējot seminārus un konferences Diasporas māsu un vecmāšu apvienībā, kā arī darbojas apvienības komunikāciju grupā un palīdz veidot dimva.lv mājas lapu.
Brīvo laiku Līga pavada kopjot dārzu, sportojot un lasot.